Doradztwo zawodowe

Szkolny doradca zawodowy

Ewa Skulska

Program realizacji doradztwa zawodowego – WSDZ

Батьки у ролі кар єрних консультантів своєї дитини під час вибору старшої школи

Projekt „Mój potencjał, moja przyszłość”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie unijnym „Mój potencjał, moja przyszłość”, który jest skierowany do uczniów i rodziców z klas siódmych i ósmych. Celem projektu jest:

 1. Doradztwo indywidualne w zakresie doboru szkoły i zawodu.
 2. Udzielanie porad edukacyjnych i zawodowych uczniom i rodzicom
 3. Przygotowanie uczniów do świadomego planowania kariery i przyjęcia roli zawodowej.
 4. Zapoznanie uczniów z systemem szkolnictwa w Polsce
 5. Wsparcie rodziców w roli doradców zawodowych własnych dzieci.
  Szkolny doradca zawodowy jest dostępny dla uczniów i rodziców naszej szkoły po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania (sala nr. 3 na parterze).
  Aby uzyskać poradę, uczeń musi zapoznać się z „Regulaminem projektu”, posiadać wypełniony i podpisany przez rodziców „Formularz rekrutacyjny”, oraz „Oświadczenie RODO”.
  Dokumenty można pobrać poniżej:

Regulamin projektu MP_MP
FORMULARZ REKRUTACYJNY UCZNIA_MP_MP
Oświadczenie RODO_MP_MP

Wybierz szkołę
Edukacja w Warszawie – przydatne informacje

Ulotki informacyjne szkół ponadpodstawowych w Warszawie

JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ PONADPODSTAWOWĄ – PRELEKCJA

26 kwietnia klasy ósme wzięły udział w prelekcji na temat „Jak wybrać szkołę ponadpodstawową”. Spotkanie prowadziły dwie panie, które są doradcami zawodowymi w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES). Młodzież dowiedziała się jak wygląda ścieżka kształcenia po szkole ponadpodstawowej. Na rekrutację i punktację panie też poświęciły dużo czasu. Po spotkaniu była możliwość indywidualnej rozmowy dotyczącej wyboru zawodu, oraz drogi dalszego kształcenia, Dziękujemy naszym gościom za wizytę i pomoc w wyborcze szkoły średniej zgodnie z umiejętnościami i predyspozycjami.

SPOTKANIA Z PRZEDSTAWICIELAMI ZAWODÓW

Podczas realizacji zajęć z Doradztwa Zawodowego uczniowie klas ósmych spotykali się z naszymi gośćmi – przedstawicielami różnych zawodów. Młodzież dowiedziała się jak wygląda ścieżka edukacyjna umożliwiająca wykonywanie danego zawodu, charakterystyka i obowiązki pracy. Aby lekcje były bardziej atrakcyjne goście mieli ze sobą rekwizyty m.in. togi prawnicze, czapki różnych rodzajów wojsk, szable. Na chwilę mogliśmy być prokuratorem czy radcą prawnym przymierzając togi, o czym będą nam przypominały zrobione zdjęcia. Na koniec mogliśmy zadawać pytania, a nasi eksperci wyczerpująco na nie odpowiadali.

Spotkania były niezwykle wartościowe, ze względu na zbliżający się termin egzaminów, a co za tym idzie wybór nowej szkoły i zawodu.

Dziękuję naszym uczniom za aktywne uczestnictwo, zaangażowanie oraz pomoc w przebiegu lekcji.

Fizjoterapeuta z uczniami

Zdjęcie 1 z 14

Wydarzenia

Skip to content