Żyj zdrowo. Higiena na co dzień

Dnia 19.10.2023 w klasie 3B, korzystając z urządzeń zakupionych z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” odbyły się zajęcia kulinarne – „Żyj zdrowo. Higiena na co dzień”. Do przeprowadzenia zajęć wykorzystany został toster. Dzieci zostały zaznajomione w jaki sposób działa toster, jak bezpiecznie z niego korzystać oraz do jakiego rodzaju pieczywa można go użyć. Na początku zajęć odbyła się również pogadanka o zdrowym odżywianiu. Dzieci wykonały kanapki z produktów przyniesionych przez siebie. Dodatkowym stopniem trudności było kreatywne podejście do zadania i takie wykonanie kanapek aby przypominały np. zwierzątko lub ciekawą, śmieszną buźkę. Dzieci stanęły na wysokości zadania. Zrobiły oryginalne, pyszne i zdrowe kanapki a przy okazji świetnie się bawiły. Punktem kulminacyjnym było wspólne ucztowanie.

Wydarzenia

Akelius

Skip to content