Dzień Jedności z Ukrainą

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w środę 2 marca w naszej szkole odbył się Dzień Jedności z Ukrainą. Wielu uczniów i nauczycieli założyło tego dnia niebieskie i żółte ubrania, dodatkowo można było przykleić na odzież flagi Ukrainy, które wykonały chętne osoby. Przygotowania trwały od poniedziałku, wtedy zaczęliśmy przygotowywać małe kartonowe flagi, we wtorek kontynuowaliśmy pracę oraz przyozdabialiśmy szkolne korytarze. Tego dnia odwiedził nas również wiceburmistrz dzielnicy Włochy, pan Sebastian Piliński, który bardzo docenił nasze działania i również wspomógł w wykonywaniu flag. Dyrekcja szkoły – p. Ada Kołakowska oraz p. Ewa Ryłko także wykonały pokaźną liczbę flag. Naszą akcję wsparła również p. Aleksandra Bieniek.

Finalnie wykonaliśmy ponad 700 flag!

W przygotowaniach wzięli udział następujący uczniowie:

Łucja, Karol, Milena, Oskar z kl. 2c,
Pola, Julka i Hardzei, Tosia i Ola z kl. 4c,
Kuba, Bartek i Antek z kl. 5a
Dorotka i Maja z kl. 5b
Paweł z kl. 5c
Wojtek i Mateusz z kl. 7a.

Dodatkowo Kasia z 4a wykonała 80 niebiesko-żółtych wstążek i Marcelina z tej samej klasy, zrobiła ich 40.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc oraz udział w akcji, dzięki której mogliśmy okazać wsparcie uczniom naszej szkoły, którzy pochodzą z Ukrainy.

Wydarzenia

Akelius

Skip to content