Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szanowni Rodzice,

uczniowie z klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w jedenastej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, która została zorganizowana 1 października 2021 roku pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Akcja została połączona z zabawą „Matematyczne Podchody”. Uczniowie klas młodszych, którzy nie znają jeszcze tabliczki mnożenia, mogli się włączyć do obchodów poprzez wykonywanie prostych zadań matematycznych.
Uczniowie klas 4-8 tego dnia również mogli powtórzyć i utrwalić tabliczkę mnożenia. Na lekcjach matematyki rozwiązywali ciekawe zadania na kartach pracy oraz uczestniczyli w grach, podczas których musieli wykazać się znajomością mnożenia.

To była niezwykle miła i pożyteczna zabawa!

Beata Janocińska
Elwira Dębowska- Szubra 

Wydarzenia

Akelius

Skip to content