Dzień Języka Ojczystego

Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!. Tymi słowami Karolina Błażejczyk kilka lat temu wygrała pewien konkurs, który został zorganizowany na profilu facebookowym Poprawna polszczyzna. Pod takim hasłem celebrowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Nietypowe święto było dla całej społeczności szkolnej okazją do głośnego powiedzenia, że język jest ważną częścią nas i trzeba o niego dbać, używać poprawnie i cieszyć się jego pięknem.

Młodsze klasy, dzięki Paniom Elizie Gajewskiej, Krystynie Organiszczak-Wiejak i Weronice Deszczce, mogły poprzez zabawę cieszyć się niełatwymi wyzwaniami z łamańcami językowymi czy zagwozdkami ortograficznymi. Klasy czwarte rywalizowały między sobą o miano ortograficznych mistrzów – zwycięzcami okazała się klasa 4B. Serdeczne gratulacje w imieniu całej społeczności szkolnej!

Starsi uczniowie, podczas lekcji języka polskiego, mieli okazję wykazać się wiedzą, w jaki sposób możemy szanować polszczyznę. W efekcie powstały plakaty zachęcające do unikania wulgaryzmów.

Podczas Dnia Języka Ojczystego również uczniowie klas V-VIII mogli rywalizować o miano Mistrza Ortografii w kategoriach klas V-VI oraz VII-VIII – wyniki już wkrótce.

O poznanie przeróżnych ciekawostek o naszym języku ojczystym zadbały niezastąpione Panie bibliotekarki Katarzyna Laskowska i Maria Gościcka.

Wydarzenia

Akelius

Skip to content