Rajd Kościuszkowski

Dnia 6 października 2023 r. dwadzieścioro ośmioro uczniów z klas 6-8 wzięło udział w XXXVIII Rajdzie Kościuszkowskim. Pokonaliśmy ponad 20 km, idąc na pole bitwy maciejowickiej szlakiem zbliżonym do historycznych tras wojsk polskich i poszczególnych korpusów rosyjskich. Przyjechaliśmy tu, aby przypomnieć sobie, w jaki sposób Polacy walczyli o naszą wolność, zintegrować się, w praktyce przećwiczyć orientacje w terenie, podziwiać piękną przyrodę naszego kraju.
Po drodze – na dziewięciu punktach kontrolnych – dowiedzieliśmy się o przebiegu bitwy maciejowickiej oraz wykonaliśmy przeróżne zadania.
Byliśmy bardzo dzielni i wytrwali. Staraliśmy się jak najlepiej odpowiadać na zadane pytania. Po wielu trudach udało nam się ukończyć rajd. Zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o wiedzę na temat naszej ukochanej Ojczyzny powróciliśmy do Warszawy.

Wydarzenia

Akelius

Skip to content