Pani Jesień w stolicy

Drodzy Państwo, Kochane Dzieci!

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie plastycznym ,,Pani Jesień w stolicy”. Imponująca ilość 55 prac plastycznych pokazuje zaangażowanie i starania każdego dziecka.

Najwięcej wysiłku włożyli pierwszoklasiści, bo aż 24 prace wpłynęły na konkurs, a ich jakość śmiało możemy określić jako wysoką.

Jury oceniło też 14 prac z klas 2. Szczególną naszą uwagę zwróciła pomysłowość i ciekawe ujęcie tematu.

Z klas 3 jury zapoznało się z 15 pracami dzieci. Łatwo mogliśmy rozpoznać takie miejsca w Warszawie, jak Stare Miasto, Pomnik Syrenki czy Pałac Kultury i Sztuki.

Niestety 2 prace zostały oddane bez podpisu.
Wśród wymienionych 55 prac pojawiły się takie, które – choć atrakcyjne – nie spełniły wymagań (technika/wielkość).

Wszystkie rysunki były związane z tematyką jesieni, duża część odnosiła się do Warszawy. Dzieci wykorzystały różne przyrządy naukowe – kredki, flamastry, farby czy pastele.

Każda z prac była twórcza, kolorowa i jesienna. Jury starało się docenić starania tak młodych malarzy. Wyłonienie laureatów stało się wyzwaniem, dlatego dodatkowo nagrodziliśmy po 1 pracy jako wyróżnienie na każdym poziomie.

A oto szczegóły:

Kategoria klas I:

1. Helena Jarząbek (1b)
  2. Nina Kwiatkowska (1a)
  3. Kuba Padovani (1d)
    wyróżnienie: Anna Strójwąs (1a)

Kategoria klas II:

1. Kacper Łeszczyński (2d)
  2. Kuba Affek (2a)
  3. Paweł Pancewicz (2a)
    wyróżnienie: Ola Le Ngoc Quyrg Anh (2a)

Kategoria klas III:
1.Anna Woźniak (3a)

1. Mateusz Stańczyk (3a)
  2. Iga Krawczyk (3a)
    wyróżnienie: Michał Szajner (3c)

Serdecznie GRATULUJEMY!!

Nagrody zostaną wręczone w przyszłym tygodniu, o czym poinformuję Państwa w oddzielnej wiadomości. Prawdopodobnie będzie to wtorek lub środa.

Jury zdecydowało, że tak piękne prace plastyczne powinny zostać obejrzane przez szersze grono – dlatego zostanie przygotowana specjalna wystawa dla uczniów, rodziców i nauczycieli w holu, przed głównym wejściem.

I najważniejsze:
Kochane Dzieci,
nadal twórzcie i bawcie się, by wasze zamiłowanie do rysunku nie zgasło. Jesteśmy z Was bardzooooo dumni 🙂

Świetlica szkolna,
Joanna Żyśko