W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości

       W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2023 roku, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Poprowadził ją wraz z uczniami pan Paweł Rogalski – nauczyciel historii, który ubrany był w wojskowy mundur – najpierw rosyjski, potem niemiecki, a na koniec polski.

Wydarzenie rozpoczęło się od zaśpiewania przez jedną z uczennic piosenki „Nie pytaj o Polskę”. Następnie prowadzący opowiadał o życiu dzieci i młodzieży w tym trudnym dla Polski czasie. O tym, jak próbowano bronić się przed rusyfikacją i germanizacją.  W międzyczasie uczniowie odczytywali fragmenty tekstów literackich oraz brawurowo odśpiewali pieśni patriotyczne.

Uwagę zwracała niezwykła dekoracja  przygotowana (specjalnie na tę okazję) przez p. M. Eciak.

To było wzruszające wydarzenie. Każdy, kto w nim uczestniczył, z pewnością zrozumiał,  jak ważna jest wolność i niepodległość.

                                                                                                                      Monika Obroślak,  uczennica kl. 6c

Wydarzenia

Akelius

Skip to content