Warsztaty historyczne w naszej szkole

W ubiegły piątek, 27 października, nasi uczniowie klas czwartych i piątych mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanych na terenie szkoły warsztatach historycznych prowadzonych przez członków Grupy Historyczno-Edukacyjnej Szare Szeregi. Zajęcia były prowadzone w trzech godzinnych blokach. Podczas warsztatów uczniowie i uczennice mieli okazję zapoznać się z historią Polski od czasów zaborów do II wojny światowej, zabytkowymi typami broni oraz mundurami. Podczas oglądania broni dzieci miały okazję utrwalać sobie cenną prawdę, że broń powinna służyć tylko do obrony, a wojna to najgorsze, na co może skazać się ludzkość. Kolejnym blokiem zajęciowym była nauka musztry oraz doświadczenie użycia polowej linii telefonicznej. Ostatnim etapem warsztatów były zajęcia w zabytkowym samochodzie taktycznym, w którym uczniowie mogli samodzielnie wybić logotyp Armii Hallera na blaszce oraz zrobić breloczek z łuski naboju. Wszyscy byli zaciekawieni, a niektórzy zaczęli rozważać przyłączenie do grupy pasjonatów historii.

Mateusz Zarzycki

Wydarzenia

Akelius

Skip to content