Sprzątanie świata łączy ludzi

W trzecim tygodniu września odbyła się ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata. W tym roku łączyliśmy nasze siły pod hasłem Sprzątanie świata łączy ludzi. Uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w rękawiczki i worki wyruszyli na oczyszczanie pobliskich terenów z odpadów.

W tegorocznej akcji klasa 5b zbierała śmieci wokół terenu szkoły, a klasy 7a i 7c złączyły swoje siły w Parku Marka Kotańskiego. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapoznali się z ideą święta i posprzątali swoje sale. Po analizie zasad segregowania odpadów sprawdziły swoją wiedzę w praktyce.

Celem akcji było uświadomienie, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska, nie jest tylko zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu oraz umiejętne gospodarowanie odpadami.
Zachęcamy wszystkich do podejmowania ekologicznych działań, dzięki którym można dbać o naszą planetę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

Wydarzenia

Akelius

Skip to content