Pasowanie na ucznia pierwszej klasy

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie 14 października przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.

Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.
Swoje umiejętności zaprezentowali w programie artystycznym, przygotowanym przez wychowawców klas.
Wykazali się wiedzą, sprawnością fizyczną oraz zdolnościami recytatorskim i wokalnymi. Postawą tą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie czarodziejskim ołówkiem przez Panią Wicedyrektor Ewę Ryłko.
Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekali być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.
Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.