Tydzień patriotyczny

Nasza szkoła uczciła Narodowe Święto Niepodległości „Tygodniem patriotycznym” pod hasłem „Uczę się Ciebie Polsko”.

Akcja rozpoczęła się 8 listopada biegiem „Naprzód Niepodległa” zorganizowanym w Parku Kotańskiego. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe bieg odbył się w formie marszu.
Uczniowie wspólnie z nauczycielami oraz rodzicami odśpiewali Hymn Polski. Całości przemarszu towarzyszyły utwory patriotyczne śpiewane przez dzieci.

Dnia 9 listopada uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem Pani Małgorzaty Zgagowskiej oraz Pana Pawła Rogalskiego przygotowali piękne lekcje patriotyczne, które samodzielnie poprowadzili w klasach 1-3.W czasie trwania akcji prowadzone były również przerwy patriotyczne, podczas których uczniowie klas 1-3 słuchali opowieści o wielkich Polakach, którzy swoją postawą oraz działaniem przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
„Tydzień patriotyczny” zakończony został koncertem pieśni patriotycznych  „Podziękujmy piosenką za Niepodległość”. Wszystko działania zaplanowane zostały tak, aby skłonić dzieci jak i dorosłych do refleksji nad szeroko rozumianymi dziś postawami patriotycznymi.


Serdecznie dziękuję za zaangażowanie dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom.
Beata Janocińska

Wydarzenia

Akelius

Skip to content