Na skrzydłach edukacji – Misja Kosmos II

Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA we współpracy z GE Volunteers  zaprosiła  dzieci z klasy 2c na pierwsze od półtora roku warsztaty Klubu Młodego Odkrywcy, które odbyły się na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie.

Zajęcia otwierające cykl comiesięcznych zajęć w ramach programu Na skrzydłach edukacji – Misja Kosmos II rozpoczęły się od warsztatów KMO, podczas których wykonaliśmy prosty obwód elektryczny DC (bateria, żarówka, włącznik, połączone szeregowo). Przeprowadziliśmy również dwa eksperymenty: „Jak nadmuchać balon za pomocą octu i sody” oraz  „Zassana woda”. W drugiej części eventu  był poczęstunek w formie pizzy i napojów połączony z quizem z nagrodami. Na zakończenie odbyła  wycieczka na teren kampusu Instytutu Lotnictwa, podczas której uczniowie mogli zobaczyć duży silnik lotniczy CF6 oraz samoloty stojące na płycie Lotniska Chopina.

Katarzyna Laskowska

Wydarzenia

Akelius

Skip to content