Na skrzydłach edukacji – Misja Kosmos II

Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA we współpracy z GE Volunteers  zaprosiła  dzieci z klasy 2c na pierwsze od półtora roku warsztaty Klubu Młodego Odkrywcy, które odbyły się na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie.

Zajęcia otwierające cykl comiesięcznych zajęć w ramach programu Na skrzydłach edukacji – Misja Kosmos II rozpoczęły się od warsztatów KMO, podczas których wykonaliśmy prosty obwód elektryczny DC (bateria, żarówka, włącznik, połączone szeregowo). Przeprowadziliśmy również dwa eksperymenty: „Jak nadmuchać balon za pomocą octu i sody” oraz  „Zassana woda”. W drugiej części eventu  był poczęstunek w formie pizzy i napojów połączony z quizem z nagrodami. Na zakończenie odbyła  wycieczka na teren kampusu Instytutu Lotnictwa, podczas której uczniowie mogli zobaczyć duży silnik lotniczy CF6 oraz samoloty stojące na płycie Lotniska Chopina.

Katarzyna Laskowska

Wydarzenia

Skip to content