Warsztaty

W poniedziałek 22 marca 2021 w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, odbyły się warsztaty muzyczne online dla uczniów klas 1-3 pt. „Wokół instrumentów perkusyjnych”. Za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów była odpowiedzialna p. Anna Suska, która uczy w naszej szkole muzyki.

Celem warsztatów było umuzykalnienie dzieci na odległość z użyciem metod wykorzystujących najnowsze technologie. Dzieci podczas zajęć wykonywały różne aktywności muzyczne z wykorzystaniem body percussion, przypomniały sobie brzmienie i nazwy instrumentów perkusyjnych, obserwowały, jak wygląda montaż różnych ścieżek dźwiękowych w programie do nagrywania i edycji dźwięku.

Na pamiątkę zajęć, uczniowie otrzymali w prezencie materiały (instrukcje oraz film) do samodzielnej nauki ćwiczenia muzycznego z kubkami oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

Do wykorzystania podczas warsztatów powstała umuzyczniona wersja „Bajki o ulicy dźwięków”, którą przeczytała Helena Cięgotura z kl. 3a pod opieką p. Moniki Przybylińskiej. Muzykę, ilustracje oraz montaż przygotowała p. Anna Suska. Chętne osoby zapraszamy do obejrzenia!

Wydarzenia

Akelius

Skip to content