Jadłodzielnia

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w ostatnich dniach grudnia 2020 roku została utworzona i uruchomiona w naszej Dzielnicy „Jadłodzielnia”, która działa całodobowo. Zamiast wyrzucać jedzenie, można się nim podzielić z potrzebującymi.

Zasady są bardzo proste – dzielimy się tym, co sami byśmy zjedli. Jeżeli mamy produkty z aktualnym terminem ważności, a wiemy, że już ich nie zjemy, możemy przynieść je do jadłodzielni i nimi się podzielić. To jedzenie dla każdego: dla osób bezdomnych, seniorów, uczniów i studentów, którzy zapomnieli kanapki, a tu mogą przyjść i zabrać coś dla siebie.

Każdy – bez względu na porę dnia i nocy – może tu przynieść żywność oraz zabrać potrzebne mu produkty i potrawy. Włochowska jadłodzielnia działa w ramach społecznej inicjatywy Foodsharing, stawiającej sobie za główny cel ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Jedzenie może zostać przygotowane własnoręcznie, w domu, zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z krótkim opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia. Ale równie dobrze można tam zostawić sklepowe produkty.

Jadłodzielnia posiada swój własny regulamin. Żywność, co oczywiste, nie może być przeterminowana i musi nadawać się do spożycia. Nie wolno też dzielić się niektórymi produktami – np. alkoholem, świeżym mięsem i jajami. Natomiast produkty przyrządzone samodzielnie, takie jak np. ciasta, muszą być oznaczone poprzez podanie daty ich wykonania oraz składu. Żywności zakupionej w sklepie nie trzeba dodatkowo opisywać, wystarczą informacje handlowe zawarte w metkach producentów.

Jadłodzielnia, zaproszenie do współpracy

Wydarzenia

Skip to content