Konkurs – Pod skrzydłami Anioła

Na przełomie listopada i grudnia 2020 roku wspólnie z Towarzystwem SZANSA ogłosiliśmy Dzielnicowy Konkurs Międzyświetlicowy pod hasłem:

Pod skrzydłami Anioła.

Tytuł konkursu nie był przypadkowy. Anioł jest symbolem opieki, troski i pomocy. Uznaliśmy, że idealnie symbolizuje ideę lokalnego systemu wsparcia, którym objęta jest nasza szkoła i z tego też względu blisko współpracujemy z SZANSĄ. W tym nadzwyczajnym i jednocześnie trudnym czasie wszyscy potrzebują otuchy i nadziei na lepsze jutro.

Dziękujemy dzieciom z klas I-III SP 88 i SP 227 za wzięcie udziału w konkursie Pod skrzydłami Anioła. W ramach konkursu dzieci przygotowały prace plastyczne. Wszystkie ze skrzydłami, które mogły jednocześnie pełnić funkcję ozdób choinkowych, a ponieważ choinka przed Urzędem Dzielnicy Włochy nie była jeszcze ubrana, zaproponowaliśmy, że w tym roku będzie to „Choinka pod skrzydłami Anioła”.

Zastępca burmistrza dzielnicy Włochy-Pan Sebastian Piliński wraz z Panią Magdaleną Szlom z Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci-SZANSA pomogli nam ją udekorować do końca. Uskrzydloną choinkę można było zobaczyć przed Urzędem miasta stołecznego Warszawy dzielnicy Włochy. Najciekawsze prace, bardzo piękne i oryginalne anioły, zostały nagrodzone. Dzieci otrzymały gry planszowe, dzięki którym mogą dalej bawić się i rozwijać swoje zainteresowania.

Katarzyna Laskowska

Wydarzenia

Akelius

Skip to content