Na skrzydłach edukacji

Nasza szkoła we współpracy z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA z oddziału terenowego Warszawa – Ochota realizuje projekt: Na skrzydłach edukacji – Misja Kosmos. Jest on współfinansowany ze środków m.st. Warszawy. Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań lotnictwem, powietrzem, kosmosem i samym lataniem. Jednym słowem: rozwijamy dziecięce zainteresowania i dodajemy im skrzydeł.

Nasza szkoła nie tylko ze względu na swe położenie na Okęciu jest odlotowa! W świetlicy odbywają się kosmiczne zajęcia i warsztaty, dzięki którym dzieci mogą odkrywać swoje ukryte talenty i rozwijać nowe pasje. Na pierwszych warsztatach uczniowie z klasy 1c poznali tajemnice powietrza: skład i cechy istotne dla latania. A potem pierwszaki samodzielnie skonstruowały maszyny napędzane powietrzem! Łatwo się domyślić, jaka atmosfera panowała podczas warsztatów. Same zajęcia odbyły się w sali Technikum Lotniczego!

Brawo nasi najmłodsi konstruktorzy i badacze powietrza.

Katarzyna Laskowska

Wydarzenia

Akelius

Skip to content